Mag nélküli közvetlen meghajtású motor
A közvetlen meghajtás lelkének számító motor a 2016-ban forgalomba hozott SL-1200G lemezjátszóhoz
fejlesztett magnélküli motoron alapul, ezt finomítottuk tovább. A kifejezetten erre a célra fejlesztett kettős
tekercselésű kettős rotort tartalmazó motornak mindkét oldalán van egy-egy tekercs a 12 kivezetéses, 18
tekercses meghajtáshoz, amely így elég nyomatékkal bír a meglehetősen nehéz (mintegy 7,9 kg-os)
lemeztányér forgatásához. Azáltal, hogy mindkét oldalon mintegy 60 fokkal eltoltuk a tekercseket ,
jelentősen sikerült fokoznunk a hordszerkezet merevségét, elnyomtuk a finom berezgéseket és
jelentősen csökkent az önindukció. Ezekkel a fejlesztésekkel stabil forgást biztosítottunk, a sebesség-
ingadozás legfeljebb 0,015 %, ami valójában megegyezik a méréshatárral. Az igencsak nehéz tányért
támasztó csapágy igen fontos szerkezeti eleme egy egyedi kivitelű műanyag betét, amely növeli a
szerkezet merevségét és megbízhatóságát.
A nemkívánatos motorrezonancia elnyomása
Az SL-1200G készülékhez kifejlesztett motor képezte a közvetlen meghajtás alapját.
A kettős tekercs, a megerősített támasztócsapágy, a megnövelt merevségű készülékváz
révén alacsony tömegközéppontú, stabil működésű motor jött létre. Két rozsdamentes,
nagy szilárdságú súlyt a vázszerkezet aljára helyezve biztosítottuk a vázszerkezet merevségét
és alacsony tömegközéppontját. Ezek a nemkívánatos beremegések megelőzésére
foganatosított megoldások igen pontos forgást garantáltak és javították a készülék jel/zaj arányát.
Nehézsúly osztályú lemezjátszó tányér
A lemezjátszóba wolfram súlyokat építettünk. A wolfram különösen nagy fajsúlyú fém, igen nehéz megmunkálni. Ezeket a nehezékeket egy 10 mm vastag réz lap külső peremén helyeztük el. Ezt a rézlapot pedig egy öntött alumínium lemezre lamináltuk. Az így készült lemeztányér teljes tömege mintegy 7,9 kg, tehetetlenségi tömege pedig mintegy 1 tonna?cm. A lemeztányér alsó felületére egy csillapító gumilapot ragasztottunk, ami hatékonyan csökkenti a nemkívánatos rezgéseket. Ez a 3 rétegű szerkezet igen merev és ugyanakkor rendkívül jó vibráció csillapító tulajdonságokkal rendelkezik
Külön vezérlő egység
A vezérlő egységet a központi egységtől elkülönülten helyeztük el, hogy kiküszöbölhessük a központi egységre kerülő nemkívánatos zajokat. A nagy nyomatékot biztosító stabil tápellátás érdekében kapcsolóüzemű tápegységet használunk. A hangszedőt elérő nemkívánatos zajok elkerülése érdekében egyedi technológiával vérteztük fel ezt a kapcsolóüzemű tápegységet. Ennek „a nemkívánatos zajokat elnyomó áramkörnek” köszönhetően a kapcsolóüzemű tápegység minimális zajszint mellett látja el tápfeszültséggel a készüléket. A fő egység és a vezérlő egység közötti kommunikáció alatti zajok káros hatásának kivédésére az ilyen zajokra nem érzékeny új kommunikációs rendszert fejlesztettünk. Ezzel sikerült a világ legjobb jel/zaj arányú rendszerét megalkotnunk.
Finombeállítás és fordulatszám kijelzés
Ezzel a lemezjátszóval nem csak az LP (33 1/3 f/p) és az EP (45 f/p) analóg lemezek, hanem az SP (78 f/p) lemezek is lejátszhatóak. A fordulatszám (rpm) két tizedes értékkel (maximum ±16 %) csökkenthető, vagy növelhető a vezérlő egységről. Az OLED kijelző két tizedes pontossággal mutatja az aktuális fordulatszámot, így a felhasználó nem csak hallhatja a fordulatszám állítás hangzásra gyakorolt hatását, hanem láthatja is a pontos fordulatszám értéket.
Nagy érzékenységű hangkar
Annak érdekében, hogy a hangkar pontosan követhesse a hanglemez forgási sebességét és barázdáit a Technics hagyományosan könnyű, magas csillapítási értékű magnézium csővel szerelt S-típusú hangkarokat használ a lemezjátszóiban. A kardáncsuklós felfüggesztésű szerkezetben igen nagy pontosságú csapágyakat használunk. A magasan képzett japán tervezőink és mérnökeink igen gondosan szerelik össze a készülékeket , a pontos beállítás révén pedig a hangszedő nagy pontossággal képes követni a lemezbe préselt, vagy vágott barázdákat. A belső kábelezés OFC rézből készült, így nincs veszteség a hangszedőből érkező jelek továbbításánál, nem vész el a lemezbe vágott felvétel zenei energiája, a hangzás életteli, természetes analóg hang lesz.
A hangkar talp
A hangkart tartó hangkar talp szorosan kapcsolódik a lemezjátszó futómű vázszerkezetéhez.
A hangkar talp, a hangkar csapágyazása, a lemeztányér csapágya és a tű pozíciója
állandó, erre a szerkezeti összhangra alig gyakorol mérhető hatást az egyébként
is igen merev futómű vázszerkezetből érkező nemkívánatos rezgés, ezáltal a hangkar a lehető legjobb teljesítményt tudja nyújtani. Opcionálisan további hangkar talpak is vásárolhatóak, így a szabványos tartozék hangkar mellett akár hosszabb, vagy rövidebb SME, illetve Ortofon hangkarok is felszerelhetőek. (A lemezjátszó futómű egyszerre legfeljebb három hangkart tud fogadni.
Csúcsminőségű csatlakozó aljzat
Aranyozott 5 pólusú DIN csatlakozó aljzatot használunk, így a felhasználó szabadon választhatja meg az összekötő kábelt. A vázba épített mart, nagy merevségű alumínium foglalat hatékonyan nyomja el a hangszedőből érkező zajokat.
Egy merev váz és magas csillapítási értékű szilikon szigetelés
A váz kétrétegű: BMC (speciális öntvény) és egy 30 mm vastag alumínium fedéllemez borítja. Maga a lemezjátszó egy 3 rétegű szerkezet, egyik rétege BMC, a középső alumínium öntvény, felül pedig egy 25 mm vastag alumínium lemez borítja. Ilyen módon a teljes szerkezet ötféle anyagrétegből épül fel és így igen merev szerkezetnek számít. A lemezjátszó házát alátámasztó szigetelő speciális szilikon gumi, amely kiváló rezgéscsillapító hatása mellett igen hosszú élettartamú anyag. Egy mikrocellás polimerből készült hengeres cső található benne, amely hatékonyan nyeli el a vízszintes tengely mentén jelentkező rezgéseket. Ezeket a szerkezeti elemeket egy nagy fajsúlyú cinkötvény ház fogja össze, amely a külső térből érkező rezgések ellen is hatékony védelmet nyújt.