Az UD-505 a TEAC csúcsterméke a dual mono felépítésű USB DAC kategóriában, amely egy beépített teljesen szimmetrikus fejhallgató erősítőt is tartalmaz. A készülék a TEAC több évtizedes audio tervezési tapasztalataira épül, alapmérete pedig nem nagyobb, mint egy A/4-es papírlap. Elődmodelljeihez, az UD 501-hez és az UD 503-hoz hasonlóan áramköre duál monó felépítésű, hogy az audio jeleket még nagyobb tisztasággal dolgozza fel csatornánként egy-egy db legújabb VERITA AK4497 DAC chip segítségével. Ez a megoldás azáltal javítja a jel/zaj viszonyt, hogy a jelátalakítást mindkét csatorna esetében külön-külön, mono módban végzi, miközben natív DSD512 (22.5MHz) és 768kHz/32-bit PCM lejátszási lehetőségeket kínál.
Az analóg szekció - amely a kiemelkedő hangminőség egyik kulcsa - 4 db TEAC-HCLD buffer erősítő áramkört tartalmaz, amelyek különböző meghajtási módokat tesznek lehetővé: teljesen szimmetrikus meghajtást a szimmetrikus kimeneten és párhuzamos meghajtást az aszimmetrikus kimeneten. A fejhallgató erősítő szekció figyelemre méltó: egy teljesen új, 4.4mm-es Pentaconn fejhallgató jack-et is tartalmaz, amely egy csatlakozón belül teszi lehetővé a szimmetrikus és az aktív földre történő kapcsolódást, de a hagyományos 6.3mm-es jack aljzatok szintén rendelkezésre állnak. A számos digitális ás analóg bemenet mellett egy LDAC™ és Qualcomm® aptX HD™támogatású Bluetooth vevő segítségével okostelefonokról is magas minőségben lehetséges a vezeték nélküli audio tartalmak streamelése.
Az UD 505 a legújabb VERITA AK 4497 DAC chip-re épül, amelyet az Asahi Kasei Microdevices fejlesztett. A jobb és bal csatorna átalakításáért egy-egy AK 4497 felel. Ez a lapka egy magasan jegyzett high end audio DAC, amely támogatja a DSD512 (22.5MHz) és a 768kHz/32-bit PCM formátumokat, illetve az iparágban vezetőnek számító ultra alacsony torzítási szinteket produkál. Az OSRD (túl-mintavételezési arány kettőzés) technológia mindeközben jelentősen csökkenti a sávon kívüli zajt. Ennek eredményeképpen az UD 505 rendelkezik azzal a kifinomultsággal, amely ahhoz szükséges, hogy a a lehető legtöbbet hozza ki a nagyfelbontású formátumokból és sikeresen dolgoz fel olyan információkat is, amelyek kívül esnek a hallható tartományon.